BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hugh Laurie: mediko sūnus ekrane įkūnija gydytoją

Ellen Gray, “Philadelphia Daily News”
2005m. rugpjūčio 23d.

Hugh Laurie būtų paskutinis, kuris pripažintų, kad jis seka tėvo pėdomis, nors velionis buvo tikras gydytojas. Hugh tiesiog vaidina mediką TV seriale: kenčiantį (ir dažnai kamuojantį kitus) daktarą Gregorį Hausą FOX televizijos netikėtai populiarioje juostoje “Daktaras Hausas”.

Taigi 46-erių komikas aktorius iš Oksfordo, buvęs Itono ir Kembridžo auklėtinis šiuo metu atsidūrė visiškai priešingoje įvaizdžio svarstyklių pusėje: nesiskutęs, vikodiną saujom ryjantis mizantropas ir dar be kita ko, amerikietis. Tačiau jis rolėje, kuri per šviesmečius yra nutolusi nuo Princo Regento iš “Blackadder”, P.G. Wodehouse aprašytojo Bertie Wooster ar peliuko Stiuarto Litlio tėvo, atranda paralelių su savo velioniu tėvu.

Hugh tėvas, bendrosios praktikos gydytojas “iš tiesų neturėjo įgijęs medicininio išsilavinimo, kol jam nesuėjo maždaug 45-eri”, - pasakojo Laurie per FOX televizijos vakarėlį Santa Monikos prieplaukoje, kur jis pritraukė daugiau dėmesio nei apžvalgos ratas.

“Jis dvidešimt metų praleido Afrikoje kaip (jūs tokių pareigų ekvivalento neturite, ir Dieve laimink jus, kad jo ir neturite) kolonijos administratorius, kai Sudanas priklausė Didžiajai Britanijai. Jis buvo srities komisionierius Sudane”, kur gimė dvi aktoriaus vyresniosios seserys.

“Taigi, jis grįžo Anglijon būdamas keturiasdešimties su moksliniu laipsniu ir viena mintimi galvoje: “Tai ką gi aš dabar veiksiu?”. Taip dviejų vaikų tėvas ėmė ir įstojo į aukštąją medicinos mokyklą kartu su daugybe devyniolikmečių”, pasakoja Laurie, pavadindamas šį tėvo poelgį “neįtikėtinu”.

Beveik taip pat neįtikėtina, kaip ir aktorius, kuris, paties žodžiais tariant, suvaidino “galybę kvailių ir klounų”, staiga ne tik buvo atrinktas įkūnyti genialų gydytoją (vaidmuo, kuris jau pelnė jam Emmy nominaciją), bet ir vos ne pernakt tapo sekso simboliu.

Hugh Laurie yra pakankamai malonus vyrukas (ypač lyginant su jo personažu), tačiau jis nėra vienas tų aktorių, kurie išsiners iš kailio, norėdami įtikti reporteriams. Vos prieš dieną spaudos konferencijoje kažkam, medžiojusiam pikantiškų smulkmenų iš jo paties apsilankymų pas gydytojus, Laurie atšovė, kad jis yra iš tų žmonių, “kuriems anekdotai tiesiog nenutinka”.

Tačiau paklaustas, ar jo gyvenimo vidurio nuotykis, kurį aktorius apibūdina kaip “antrąjį obuolio kąsnį”, nėra panašus į jo tėvo patyrimą panašiu metu, jis kiek sušvelnėjo:

“Nebuvau apie tai pagalvojęs, bet išties, greičiausiai taip ir yra. Teisybė, juk tai nutiko mums sulaukus panašaus amžiaus, tad mano patirtis tikrai nedidele dalimi panaši į tą milžinišką pokytį gyvenime, kurį jis patyrė”, samprotauja Hugh. “Nebuvau apie tai pagalvojęs iki šiol. Tad jei jūs neprieš,” - prideda jis šypsodamasis, - “Aš apie tai vėliau pamąstysiu.”

Šiuo momentu jis labai patenkintas kalbėdamas apie tėvą, kuris jam “buvo tikras herojus”, nors ir ne visai tas pamatas, ant kurio Hugh nulipdė Hauso personažą.

“Tėvas buvo visiškai ne toks kaip Hausas. Labai ramaus būdo vyras, gydytojas, kuris visada skirdavo pacientams tiek laiko, kiek jiems reikėdavo. Nepaisant to, jis įdiegė man pagarbą mediko profesijai,” pasakoja Laurie.

“Jis mane gydė, nors ir nebuvo tiesioginis mano gydytojas. Bet suprantama, kad jei namuose yra medikas, tai kuomet aš išdaužiau ranka stiklą, jis buvo tas, kuris mane susiuvo. Ir jis buvo tiesiog nuostabus,” - prisimena aktorius, - “netgi tuomet, kai aš labai stipriai nusideginau koją sprogus savos gamybos benzininei bombelei.”

“Kaip tai nutiko? Ilga istorija. Na žinot, vaikai, berniukai, sprogstantys dalykai. Taip bus visada,” pasakoja Laurie, kuris pats turi du berniukus ir mergaitę (16, 14 ir 11 metų paauglius).

Nors jo tėvas ir panašesnis į gerąjį gydytoją Markusą Welbį iš serialo “Daktaras Markusas Welbis” nei į Hausą (nors Hugh, gimęs ir augęs Anglijoje, tikrai nėra matęs šio amerikietiško serialo), aktorius greitai puola ginti savo personažo, genialaus diagnostiko, kuris kartais nueis iki absurdiškumų, kad išvengtų tiesioginio kontakto su pacientais.

“Gal tai mano trūkumas, tačiau aš visai jo nelaikau dideliu šunsnukiu,” - pasakė Laurie dieną prieš vykusiame pokalbyje po spaudos konferencijos. “Man jis yra tikras herojus… Jis nėra mandagus, jis nėra tas vaikinas, kurį norėtum parsivesti parodyti tėvams, bet jis ieško tiesos. Tai tiesos ieškotojas, ir vieną dieną ta tiesa greičiausiai išgelbės tavo ar tavo mylimo žmogaus gyvybę, o tai yra herojiška. Jis paaukojo didelę dalį savo paties šanso būti laimingam. Jis atsisakė kontakto su kitais žmonėmis, jis atsisakė normalaus asmeninio gyvenimo tam, kad ir toliau liktų nepripažįstančiu kompromisų tiesos ieškotoju, koks jis ir yra,” - teigia Hugh. “Aš negaliu apie jį galvoti kaip apibūdinamą tais bjauriais terminais, kokiais dažnai jį visur vadina.”

Keliais žodžiais apibūdinti Hauso personažą negalima, nes tai būtų nepilnas vaizdas, galbūt ir dėl to, jog netgi tie žiūrovai, kurie niekada nematė Laurie komiškuose vaidmenyse (kaip “Jeeves and Wooster”) ar jo neatpažino kaip peliuko Stiuarto Litlio tėvo, nujaučia jog po pagrindinio veikėjo oda tebeslypi ir komiko siela.

“Hauso viduje yra klounas, yra paauglys, vaikas, žaismingoji pusė. Be to, jame slypi ir kenčiantis savęs naikintojas. Aš gaunu viską, kas geriausia iš abiejų pusių,” - teigia aktorius.

“Nuostabu turėti ką nors, kas gali puikiai perteikti humorą,” - džiaugiasi vykdantysis prodiuseris ir scenaristas David Shore, pažymėdamas, kad kartą Laurie pasiskundė dėl scenarijaus, kuris, jo nuomone, turėjo per daug juokelių.

“Būna, kad pasiekiu tokią vietą scenoje, kai parašau tai, kas man atrodo beprotiškai juokinga, ir sekundei susimąstau - ar vis dėlto tai čia tinka? Bet tuomet aš pagalvoju, kad Hugh sugebės tai pateikti taip, kad tai bus tikrai emocionali, dramatinė scena su ta nepaprastai juokinga fraze jos viduryje, ir niekas neatrodys ne savo vietoje,” - pasakoja Shore.

“Nuostabiausia tai,” - pažymi vykdančioji prodiuserė Katie Jacobs, pasakodama apie sceną, kurią jie nufilmavo liepos pabaigoje, - “jog Hausas tame epizode žongliruoja viena ranka, kalbėdamas telefonu ispaniškai, o juk Hugh niekas taip niekada ir nepaklausė: “Ar tu galėsi žongliruoti? Ar tu moki ispaniškai?”… Tiesiog yra tokia išankstinė samprata, kad kokį velnią besugalvotų scenaristai, Laurie sugebės įgyvendinti”.

Gal vis dėlto tas aukštasis išsilavinimas prestižiniame universitete ir komiko patirtis iš tiesų atsiperka..

————————————————————
Šaltinis: hughlaurie.net archyvas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.