BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Londoniečiai myli Hausą

Londonist.com archyvas,
2005m. birželio 8d.

Retai pasitaiko, kad mes ką nors gero pasakytume apie Penktąjį kanalą (vienas iš keleto didžiųjų D.Britanijos TV kanalų “Five” - vert.past.), iš tiesų daug dažniau jie nuo mūsų velnių atsiima kaip reikiant, tačiau nors kartą ir Penktasis sugebėjo pataikyti, atnešdamas į mūsų namus amerikietišką televizijos serialą.

Rytoj vakare bus rodomas pirmasis “Hauso” epizodas - ne pats patraukliausias ir įdomiausias pavadinimas serialui (tai tikrai ne toks intriguojantis kaip “CSI: San Tropezas” ar “Kiaulių masturbacijos ypatumai”) - bet pasitikėkite mumis: “Hausas” kerta tiesiai per klyną.

Pirmiausia, šis serialas turi nepaprastai gerą teminę muziką (Massive Attack “Teardrop”), tačiau visų puikiausias dalykas yra tai, jog jame yra Hugh Laurie. Ar, kaip mes dabar jį mėgstame vadinti - Hugh “Pamirškite visą tą Blackadder istoriją ir pažiūrėkite, kaip aš iš devinto kailio išsinert baigiu bevaidindamas su šluba koja ir amerikietišku akcentu” Laurie. Jis taip prakeiktai geras šiame šou.

Kai pirmąsyk išgirdome apie šį serialą, buvo minėta, kad tai tarsi CSI, tik nusikaltėliai čia yra ligos. Iš pradžių pamanėme, kad tai gana kvaila idėja. Ačiūdie, serialas nė kiek nepanašus į tą pompastiškąją CSI frančizę. Pirmiausia, čia yra charizmatiškų veikėjų: Hugh Laurie vaidina daktarą Gregorį Hausą - truputį niekšišką ligų diagnostikos specialistą, kuris imasi tik tų atvejų, kurie jam įdomūs. Tai paprastai reiškia, kad a) tos ligos neįprastos, egzotiškos; b) suteikia iššūkį; ir c) smagu žiūrėti, kaip jis sprendžia tas medicinines mįsles. Kandusis daktaras turi vieną draugą onkologinių ligų specialisto pavidale (įkūnytame Robert Sean Leonard), šefę, kuri kenčia jo bjaurias manieras dėl pasiekiamų nuostabių rezultatų gydant, ir trijų geriausių iš geriausių gydytojų komandą, kurią jis gali visaip žeminti, išnaudoti ir šiaip kartinti jiems gyvenimą. Tačiau tiems gydytojams kliūva tikrai dar ne tiek, kiek pacientams.

Gal skambės panašiai, tarsi tai būtų jau matyta kažkuriuose “Ligoninės priimamojo” epizoduose, tačiau čia scenarijus yra aukščiausios kokybės (tai Bryan Singer proto vaisius) ir, nors jame dažnai ištempiamos realistiškumo ribos, tačiau tai stebėti yra tiek smagu, kad norom nenorom atleidi tas keletą mažų silpnybių, kaip kad visas personalas atleidžia Hausui jo atvirai demonstruojamą priklausomybę nuo nuskausminamųjų.

Kadangi mes čia, “Londonist.com”, mėgstame užbėgti įvykiams už akių, tai jau peržiūrėjome visą pirmąjį sezoną ir galime pasakyti, kad tai tikras deimančiukas. Nemeskite jo žiūrėti, net jei imsite jausti, kad maždaug viduryje serialo schema suvienodėjo, nes paskutiniai du epizodai tą jau pažįstamą formulę tiesiog sunaikina ir apverčia aukštyn kojomis viską, ką iki šiol manėte, jog žinote apie tą serialą. Priešpaskutinysis epizodas “Trys istorijos” pribloškia genialiai parašytu scenarijumi, kuris pagaliau atskleidžia nemažai faktų apie Hausą ir suteikia Hugh Laurie šansą iškelti vaidybos kokybės kartelę dar aukščiau. Nuostabu.

Žinoma, Penktasis kanalas nebūtų Penktasis, jei neįkištų šio gėrio tarp vietinio realybės šou “Nusivylusios namų šeimininkės” bei “Ji pavogė mano kūdikį”, tai pasiruoškite rytoj įsijungti televizorių nė sekunde anksčiau nei 22 val. ir, kai tik “Hausas” pasibaigs, išmeskite televizorių per langą ar šiaip ką nors panašaus jam padarykite. Tie, kurie iš jūsų yra mėgėjai rizikuoti, gali visuomet apeiti sistemą ir tuo pačiu išvengti absurdiškų reklaminių intarpų *kche* parsisiųsdami iš interneto *kche*, bet žinoma, mes neskatiname tokio elgesio.

————————————————————
šaltinis: Londonist.com archyvas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.