BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Straipsnis iš “Los Angeles Times” (2d.)

Robert Abele, Los Angeles Times,

2005m. balandžio 24d.

Pirma straipsnio dalis yra čia

Laurie prisimena, kaip po vieno pasirodymo pietinėje Anglijos pakrantėje į persirengimo kambarius, kur visi jau nusivilkinėjo kostiumus, užėjo vietinio teatro vadovas ir tarė: “Buvo šaunu! Tai kaip, tarkime už 15 minučių?” Jie apstulbo: “Ką? Kas turi būti už tų 15 minučių?” Vadovas: “Antroji dalis…”

Laurie, kuris retai parodo, kad yra savimi patenkintas, šiuo metu visai didžiuojasi tuo, kad beveik bet kada gali sulipdyti mažutį šou iš pusiau primirštų skečų ir atminties kertelėse išlikusių smagių dainų.

Bet nepaisant to, Hugh niekada neturėjo ambicijų dėl savo jau beveik legendinės karjeros. Jis netgi nenori pripažinti, jog šou biznį pasirinko kaip sritį daryti karjerą. Kai jo Kembridžo klubas laimėjo pirmąjį savo Perrier Komedijos apdovanojimą prestižiniame Edinburgo festivalyje - “Tai buvo tiesiog nepakartojamas ypatingo troškimo išsipildymas” anot Hugh, - į jį kreipėsi agentas, kuris “atvyko Rols-Royce automobiliu su dideliu cigaru dantyse ir pasakė: ‘Ar norėtum iš to gyventi?’ Aš atsakiau: ‘Žinoma, mėnesį kitą būtų neblogai.’ Ir štai aš vis dar čia po dvidešimt penkerių metų. Nepaprastai keista…”

Anot Stepheno Fry, Hugh angliškasis kuklumas yra iki ekstremalaus lygio. “Jis nepaprastai protingas, tačiau tuo pačiu skausmingai savikritiškas,” sako Fry, kuris po to išvardina sąrašą gabumų, kuriais apdovanotas Laurie: atletiškumas, sugebėjimas puikiai groti keletu muzikos instrumentų bei “lazerio skvarbumo” dėmesys detalėms bei logikai, ypač atsiskleidęs tuomet, kai duetas kartu rašė scenarijus populiariam Anglijos TV skečų šou “Truputis Fry ir Laurie” (”A Bit Of Fry And Laurie”). “Nemanau, kad kada nors esu girdėjęs jį sakant, kad yra patenkintas kuo nors, ką jis padarė, išskyrus jam pačius svarbiausius dalykus - draugystę, buvimą tėvu, meilę. Jis nepaprastai talentingas, nuostabus draugas ir išmintingiausias iš mano pažįstamų žmonių.”

Dabar, kai amerikietiškasis serialas suryja didelę Hugh laiko dalį, dar būnant toli nuo šeimos - žmonos Jo bei jų vaikų (Čarlio, Bilo bei Rebekos) - Laurie dėl to patiria didelį stresą. Jie kelis kartus apsilankė Los Andžele, o Hugh, vos tik gavęs taip retas pertraukas, skrenda į Angliją, vis tiek pagrindinis ryšys yra rytiniai telefono skambučiai iš jo apartamentų vakariniame Holivude - trumpas atgaivinantis pokalbis gimtąja tarme prieš persijungiant visai dienai į amerikietišką akcentą. Pasikalbėkite su Laurie savaitgalį, ir jis bus britas, bet filmavimo aikštelėje jis kiaurą dieną bus jankis net nesifilmuodamas vien dėl to, kad neužsimirštų. Jo akcentas (ar kaip tik šio nebuvimas) yra visuotinai pripažintas, ištobulintas dar “Stiuarto Litlio” laikais, tačiau tai yra sudėtingiausia Hugh darbo dalis. “Sunkiausia, kad visą laiką viena smegenų pusė jį valdo, o kita tuo pat metu nuolat klausosi,” pasakoja jis. “Tokia frazė kaip ‘koronarinė arterija’ sukelia man kraujavimą iš nosies. Turiu prigulti tamsiame kambaryje dvidešimčiai minučių, kol aprimstu.”

“Tamsusis kambarys” turi metaforinį atitikmenį aktoriui, kuris ilgus metus patiria depresijos periodus. “Visada jaučiu, jog ji greta, man už nugaros, bet mano dienų yra daugiau gerų negu blogų,” - atvirauja Laurie ir nurodo, kad jo bjaurusis kritiškas požiūris pasireiškia dėl to, kad jo nuomone, Hausą jis suvaidina ne taip, kaip pats jį girdi ir įsivaizduoja. “Visus tai labai vargina,” - prisipažįsta aktorius, ir, nors jis teigia, jog jo kuriamas Hausas nėra sužeistas šerlokiškas vienišius, jo ekraninis Watsonas tuo netiki, ir visiškai teisingai.

“Negali suvaidinti tokio personažo sėkmingai pats neturėdamas ‘tų gilių šaknų’”, sako Robert Sean Leonard (aktorius, vaidinantis Wilsoną - vert.past.). “Kuomet laimingas žmogus vaidina nelaimingą, yra nepakenčiama tai stebėti. Hugh nėra nusiminęs ir piktas filmavimo aikštelėje, nesupraskite klaidingai, jis kaip tik ramus ir sukalbamas. Bet jame slypi tas Peterio Cooko dalykas - kančia, pavirtusi genialumu.”

Tačiau Hugh turi visa gydantį vaistą savo juodo Triumph Bonneville motociklo pavidalu, 60-ųjų britiško modelio kopija, kuri valandėles, atlikusias nuo miego ir darbo, valandėles, kuomet nėra transporto kamščių ir kompaniją palaiko tik vėjas, paverčia kažkuo panašiu į laisvę. “Aš negalėčiau be to gyventi. Tai toks gyvbingas ir jausmingas dalykas,” - sako aktorius.

Tačiau šis motociklas neskries Australijos keliais. Laurie turėjo vaidinti Perry White “Supermeno sugrįžime”, kurį Bryan Singer filmuoja Ten Apačioje, bet aktoriaus perkrautas tvarkaraštis dėl “Hauso” (antrąjį sezoną FOX pradėjo filmuoti ypač anksti, norėdama spėti paleisti jį rugpjūtį) to neleido suderinti. “Šiek tiek nusivyliau,” - sako Hugh. “Tas filmas bus tikras hitas. Bet iš kitos pusės yra nuostabu, kad mūsų laukia antrasis sezonas…”

Jau greitai išvysime Hauso buvusiąją, apie kurią seniai sklandė užuominos seriale, kuomet Sela Ward prisijungs prie “Hauso” aktorių komandos paskutinėse dviejose pirmojo sezono serijose ir galbūt ilgėliau kitais metais. Ar ji padės atskleisti Hauso asmenybę? Laurie tikisi, jog taip nenutiks, bent jau kad ji atskleis ne daugiau nei parodo chroniškas jo kojos skausmas, meilė muilo operoms ir “monster-truck” lenktynėms.

Nors Hugh ir myli tą irzlųjį bjaurybę, kuris užvaldė jo gyvenimą, tačiau niekaip negali atsikratyti jausmo, kad buvo švelniai tariant “išdurtas”:
“Viskas prasideda nuo dviejų puslapių, skirtų perklausai ir tu mąstai: ‘O, šaunu, gal dar reiktų truputį…’. Tuomet nusifilmuoji įvadinėje serijoje ir galvoji, kokios puikios buvo tos dvi savaitės dirbant su Bryan Singer. O, jau šešios serijos? Tuomet šešios gana greitai pavirsta trylika, tada dar penkios, paskui prisideda dar keturios, ir tada - bum! Dvidešimt antroji. Štai dabar ir suvoki: ‘O viešpatie, aš tapau priklausomas nuo jo kaip nuo heroino ir net nepastebėjau, kada tai įvyko!’”

—————————————————————–
Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.