BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hugh Laurie: mediko sūnus ekrane įkūnija gydytoją

Ellen Gray, “Philadelphia Daily News”
2005m. rugpjūčio 23d.

Hugh Laurie būtų paskutinis, kuris pripažintų, kad jis seka tėvo pėdomis, nors velionis buvo tikras gydytojas. Hugh tiesiog vaidina mediką TV seriale: kenčiantį (ir dažnai kamuojantį kitus) daktarą Gregorį Hausą FOX televizijos netikėtai populiarioje juostoje “Daktaras Hausas”.

Taigi 46-erių komikas aktorius iš Oksfordo, buvęs Itono ir Kembridžo auklėtinis šiuo metu atsidūrė visiškai priešingoje įvaizdžio svarstyklių pusėje: nesiskutęs, vikodiną saujom ryjantis mizantropas ir dar be kita ko, amerikietis. Tačiau jis rolėje, kuri per šviesmečius yra nutolusi nuo Princo Regento iš “Blackadder”, P.G. Wodehouse aprašytojo Bertie Wooster ar peliuko Stiuarto Litlio tėvo, atranda paralelių su savo velioniu tėvu.

Hugh tėvas, bendrosios praktikos gydytojas “iš tiesų neturėjo įgijęs medicininio išsilavinimo, kol jam nesuėjo maždaug 45-eri”, - pasakojo Laurie per FOX televizijos vakarėlį Santa Monikos prieplaukoje, kur jis pritraukė daugiau dėmesio nei apžvalgos ratas.

“Jis dvidešimt metų praleido Afrikoje kaip (jūs tokių pareigų ekvivalento neturite, ir Dieve laimink jus, kad jo ir neturite) kolonijos administratorius, kai Sudanas priklausė Didžiajai Britanijai. Jis buvo srities komisionierius Sudane”, kur gimė dvi aktoriaus vyresniosios seserys.

“Taigi, jis grįžo Anglijon būdamas keturiasdešimties su moksliniu laipsniu ir viena mintimi galvoje: “Tai ką gi aš dabar veiksiu?”. Taip dviejų vaikų tėvas ėmė ir įstojo į aukštąją medicinos mokyklą kartu su daugybe devyniolikmečių”, pasakoja Laurie, pavadindamas šį tėvo poelgį “neįtikėtinu”.

Beveik taip pat neįtikėtina, kaip ir aktorius, kuris, paties žodžiais tariant, suvaidino “galybę kvailių ir klounų”, staiga ne tik buvo atrinktas įkūnyti genialų gydytoją (vaidmuo, kuris jau pelnė jam Emmy nominaciją), bet ir vos ne pernakt tapo sekso simboliu.

Hugh Laurie yra pakankamai malonus vyrukas (ypač lyginant su jo personažu), tačiau jis nėra vienas tų aktorių, kurie išsiners iš kailio, norėdami įtikti reporteriams. Vos prieš dieną spaudos konferencijoje kažkam, medžiojusiam pikantiškų smulkmenų iš jo paties apsilankymų pas gydytojus, Laurie atšovė, kad jis yra iš tų žmonių, “kuriems anekdotai tiesiog nenutinka”.

Tačiau paklaustas, ar jo gyvenimo vidurio nuotykis, kurį aktorius apibūdina kaip “antrąjį obuolio kąsnį”, nėra panašus į jo tėvo patyrimą panašiu metu, jis kiek sušvelnėjo:

“Nebuvau apie tai pagalvojęs, bet išties, greičiausiai taip ir yra. Teisybė, juk tai nutiko mums sulaukus panašaus amžiaus, tad mano patirtis tikrai nedidele dalimi panaši į tą milžinišką pokytį gyvenime, kurį jis patyrė”, samprotauja Hugh. “Nebuvau apie tai pagalvojęs iki šiol. Tad jei jūs neprieš,” - prideda jis šypsodamasis, - “Aš apie tai vėliau pamąstysiu.”

Šiuo momentu jis labai patenkintas kalbėdamas apie tėvą, kuris jam “buvo tikras herojus”, nors ir ne visai tas pamatas, ant kurio Hugh nulipdė Hauso personažą.

“Tėvas buvo visiškai ne toks kaip Hausas. Labai ramaus būdo vyras, gydytojas, kuris visada skirdavo pacientams tiek laiko, kiek jiems reikėdavo. Nepaisant to, jis įdiegė man pagarbą mediko profesijai,” pasakoja Laurie.

“Jis mane gydė, nors ir nebuvo tiesioginis mano gydytojas. Bet suprantama, kad jei namuose yra medikas, tai kuomet aš išdaužiau ranka stiklą, jis buvo tas, kuris mane susiuvo. Ir jis buvo tiesiog nuostabus,” - prisimena aktorius, - “netgi tuomet, kai aš labai stipriai nusideginau koją sprogus savos gamybos benzininei bombelei.”

“Kaip tai nutiko? Ilga istorija. Na žinot, vaikai, berniukai, sprogstantys dalykai. Taip bus visada,” pasakoja Laurie, kuris pats turi du berniukus ir mergaitę (16, 14 ir 11 metų paauglius).

Nors jo tėvas ir panašesnis į gerąjį gydytoją Markusą Welbį iš serialo “Daktaras Markusas Welbis” nei į Hausą (nors Hugh, gimęs ir augęs Anglijoje, tikrai nėra matęs šio amerikietiško serialo), aktorius greitai puola ginti savo personažo, genialaus diagnostiko, kuris kartais nueis iki absurdiškumų, kad išvengtų tiesioginio kontakto su pacientais.

“Gal tai mano trūkumas, tačiau aš visai jo nelaikau dideliu šunsnukiu,” - pasakė Laurie dieną prieš vykusiame pokalbyje po spaudos konferencijos. “Man jis yra tikras herojus… Jis nėra mandagus, jis nėra tas vaikinas, kurį norėtum parsivesti parodyti tėvams, bet jis ieško tiesos. Tai tiesos ieškotojas, ir vieną dieną ta tiesa greičiausiai išgelbės tavo ar tavo mylimo žmogaus gyvybę, o tai yra herojiška. Jis paaukojo didelę dalį savo paties šanso būti laimingam. Jis atsisakė kontakto su kitais žmonėmis, jis atsisakė normalaus asmeninio gyvenimo tam, kad ir toliau liktų nepripažįstančiu kompromisų tiesos ieškotoju, koks jis ir yra,” - teigia Hugh. “Aš negaliu apie jį galvoti kaip apibūdinamą tais bjauriais terminais, kokiais dažnai jį visur vadina.”

Keliais žodžiais apibūdinti Hauso personažą negalima, nes tai būtų nepilnas vaizdas, galbūt ir dėl to, jog netgi tie žiūrovai, kurie niekada nematė Laurie komiškuose vaidmenyse (kaip “Jeeves and Wooster”) ar jo neatpažino kaip peliuko Stiuarto Litlio tėvo, nujaučia jog po pagrindinio veikėjo oda tebeslypi ir komiko siela.

“Hauso viduje yra klounas, yra paauglys, vaikas, žaismingoji pusė. Be to, jame slypi ir kenčiantis savęs naikintojas. Aš gaunu viską, kas geriausia iš abiejų pusių,” - teigia aktorius.

“Nuostabu turėti ką nors, kas gali puikiai perteikti humorą,” - džiaugiasi vykdantysis prodiuseris ir scenaristas David Shore, pažymėdamas, kad kartą Laurie pasiskundė dėl scenarijaus, kuris, jo nuomone, turėjo per daug juokelių.

“Būna, kad pasiekiu tokią vietą scenoje, kai parašau tai, kas man atrodo beprotiškai juokinga, ir sekundei susimąstau - ar vis dėlto tai čia tinka? Bet tuomet aš pagalvoju, kad Hugh sugebės tai pateikti taip, kad tai bus tikrai emocionali, dramatinė scena su ta nepaprastai juokinga fraze jos viduryje, ir niekas neatrodys ne savo vietoje,” - pasakoja Shore.

“Nuostabiausia tai,” - pažymi vykdančioji prodiuserė Katie Jacobs, pasakodama apie sceną, kurią jie nufilmavo liepos pabaigoje, - “jog Hausas tame epizode žongliruoja viena ranka, kalbėdamas telefonu ispaniškai, o juk Hugh niekas taip niekada ir nepaklausė: “Ar tu galėsi žongliruoti? Ar tu moki ispaniškai?”… Tiesiog yra tokia išankstinė samprata, kad kokį velnią besugalvotų scenaristai, Laurie sugebės įgyvendinti”.

Gal vis dėlto tas aukštasis išsilavinimas prestižiniame universitete ir komiko patirtis iš tiesų atsiperka..

————————————————————
Šaltinis: hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Britų aktorių pažadino Emmy nominacija (”People”, 2005m.)

Cynthia Wang,
Žurnalas “People” 2005 liepos 14d.

Hugh Laurie vis dar giliai miegojo, kai buvo nominuotas savo pirmajam Emmy, bet prisipažįsta, kad po skambučio, kuris jį prižadino 5:39 ryto, atsibudo rausdamas. Serialo žvaigždė talentingasis britas, pelnęs reputaciją kaip komiškų vaidmenų atlikėjas (”Stuart Little”, “101 dalmantinas”), sulaukė pirmojo pripažinimo kaip pagrindinis draminio TV serialo aktorius FOX televizijos medicininėje juostoje įkūnydamas atšiaurų ir cinišką, tačiau nepaprastai protingą daktarą Gregorį Hausą. Žurnalas “People” pagavo 46 metų aktorių kaip tik po nominacijos paskelbimo:

Jūsų šeima (žmona Jo Green ir trys vaikai) yra namuose, Anglijoje. Ar jau kalbėjote su jais?

Tokį ankstyvą ryto metą aš bandau atgauti kažkiek orumo ir ką nors apsivilkti. Juk nenorėtumėt kam nors skambinti nuogas, ar ne? Aš dar tik ruošiuosi tiems skambučiams, gal netgi pavyks apie tai pranešti oriu ir beveik abejingu tonu, jei tik sugebėsiu tokį nutaisyti.

Jūs esate žinomas komedijos srityje, tačiau nominaciją gavote už rimtą, draminę rolę.

Tai man yra visai nepažįstama teritorija. Daugybę ilgų metų, ypatingai Anglijoje, aš užsidirbdavau pragyvenimui maivydamasis ir kliūdamas už daiktų.

Tad kokios mintys šiuo metu sukasi Jūsų galvoje?

Nepaprastai jaudinantis dalykas būti nominuotam Emmy, ir, aišku, tuo pačiu jaučiuosi to visiškai nenusipelnęs, bet, žinot, aš vis tiek bet kuriuo atveju priimčiau jį!

Atsiliepimai apie Jūsų vaidmenį “Hause” yra sklidini susižavėjimo. Bet kaip dažnai toks susižavėjimas būna įvertinamas nominacijomis?

Remiantis mano patirtimi, taip nutikti gali tik paralelinėse visatose! Aš visada tikėjau serialu ir jaučiau, jog jis gali būti puikus, bet būti puikiam ir dar būti pripažintam dėl to tai iš tiesų yra palaima. Aš nubudau rausdamas ir susidrovėjęs!

Kas Jums patinka Jūsų vaidinamame personaže?

Man labai patinka tai, jog aš iš tiesų nelabai galiu jį tiksliai apibūdinti, nors manęs dažnai to prašo: “Apibūdinkite jį vienu sakiniu.” Na, bet aš negaliu to padaryti! Tai neįmanoma. Manau, kad būtent šis faktas ir yra Hauso žavesio paslaptis. Jis yra be galo prieštaringas ir komplikuotas, tiesiog beveik kaip žmogus.

Ar Emmy nominacija reiškia, kad filmavimo aikštelėje Jums bus tiekiamas geresnis maistas?

Taip, aš būtinai kas rytą reikalausiu šviežiai išnokusių figų! Jos privalės būti atskraidinamos iš Alžyro ir tiktai iš Alžyro. Be to, smilkinius kasdien įtrinsiu šampanu.

———————————–
Šaltinis: hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Londoniečiai myli Hausą

Londonist.com archyvas,
2005m. birželio 8d.

Retai pasitaiko, kad mes ką nors gero pasakytume apie Penktąjį kanalą (vienas iš keleto didžiųjų D.Britanijos TV kanalų “Five” - vert.past.), iš tiesų daug dažniau jie nuo mūsų velnių atsiima kaip reikiant, tačiau nors kartą ir Penktasis sugebėjo pataikyti, atnešdamas į mūsų namus amerikietišką televizijos serialą.

Rytoj vakare bus rodomas pirmasis “Hauso” epizodas - ne pats patraukliausias ir įdomiausias pavadinimas serialui (tai tikrai ne toks intriguojantis kaip “CSI: San Tropezas” ar “Kiaulių masturbacijos ypatumai”) - bet pasitikėkite mumis: “Hausas” kerta tiesiai per klyną.

Pirmiausia, šis serialas turi nepaprastai gerą teminę muziką (Massive Attack “Teardrop”), tačiau visų puikiausias dalykas yra tai, jog jame yra Hugh Laurie. Ar, kaip mes dabar jį mėgstame vadinti - Hugh “Pamirškite visą tą Blackadder istoriją ir pažiūrėkite, kaip aš iš devinto kailio išsinert baigiu bevaidindamas su šluba koja ir amerikietišku akcentu” Laurie. Jis taip prakeiktai geras šiame šou.

Kai pirmąsyk išgirdome apie šį serialą, buvo minėta, kad tai tarsi CSI, tik nusikaltėliai čia yra ligos. Iš pradžių pamanėme, kad tai gana kvaila idėja. Ačiūdie, serialas nė kiek nepanašus į tą pompastiškąją CSI frančizę. Pirmiausia, čia yra charizmatiškų veikėjų: Hugh Laurie vaidina daktarą Gregorį Hausą - truputį niekšišką ligų diagnostikos specialistą, kuris imasi tik tų atvejų, kurie jam įdomūs. Tai paprastai reiškia, kad a) tos ligos neįprastos, egzotiškos; b) suteikia iššūkį; ir c) smagu žiūrėti, kaip jis sprendžia tas medicinines mįsles. Kandusis daktaras turi vieną draugą onkologinių ligų specialisto pavidale (įkūnytame Robert Sean Leonard), šefę, kuri kenčia jo bjaurias manieras dėl pasiekiamų nuostabių rezultatų gydant, ir trijų geriausių iš geriausių gydytojų komandą, kurią jis gali visaip žeminti, išnaudoti ir šiaip kartinti jiems gyvenimą. Tačiau tiems gydytojams kliūva tikrai dar ne tiek, kiek pacientams.

Gal skambės panašiai, tarsi tai būtų jau matyta kažkuriuose “Ligoninės priimamojo” epizoduose, tačiau čia scenarijus yra aukščiausios kokybės (tai Bryan Singer proto vaisius) ir, nors jame dažnai ištempiamos realistiškumo ribos, tačiau tai stebėti yra tiek smagu, kad norom nenorom atleidi tas keletą mažų silpnybių, kaip kad visas personalas atleidžia Hausui jo atvirai demonstruojamą priklausomybę nuo nuskausminamųjų.

Kadangi mes čia, “Londonist.com”, mėgstame užbėgti įvykiams už akių, tai jau peržiūrėjome visą pirmąjį sezoną ir galime pasakyti, kad tai tikras deimančiukas. Nemeskite jo žiūrėti, net jei imsite jausti, kad maždaug viduryje serialo schema suvienodėjo, nes paskutiniai du epizodai tą jau pažįstamą formulę tiesiog sunaikina ir apverčia aukštyn kojomis viską, ką iki šiol manėte, jog žinote apie tą serialą. Priešpaskutinysis epizodas “Trys istorijos” pribloškia genialiai parašytu scenarijumi, kuris pagaliau atskleidžia nemažai faktų apie Hausą ir suteikia Hugh Laurie šansą iškelti vaidybos kokybės kartelę dar aukščiau. Nuostabu.

Žinoma, Penktasis kanalas nebūtų Penktasis, jei neįkištų šio gėrio tarp vietinio realybės šou “Nusivylusios namų šeimininkės” bei “Ji pavogė mano kūdikį”, tai pasiruoškite rytoj įsijungti televizorių nė sekunde anksčiau nei 22 val. ir, kai tik “Hausas” pasibaigs, išmeskite televizorių per langą ar šiaip ką nors panašaus jam padarykite. Tie, kurie iš jūsų yra mėgėjai rizikuoti, gali visuomet apeiti sistemą ir tuo pačiu išvengti absurdiškų reklaminių intarpų *kche* parsisiųsdami iš interneto *kche*, bet žinoma, mes neskatiname tokio elgesio.

————————————————————
šaltinis: Londonist.com archyvas

Rodyk draugams

Vakarėlis su Hausu

Maureen Ryan,
Chicago Tribune
2005m. gegužės 28d.

Hugh Laurie atskleidžia viską apie savo įkūnijamą irzlųjį personažą, “American Idol” ir Stepheno Fry šlubavimą abiejomis kojomis

Hugh Laurie nebijo.

Jis nebijo gyvenimo be “American Idol” - tiesiog nežmoniškai populiaraus šou, kuris praskynė kelią ir pavertė šią medicininę dramą dideliu hitu.

“Mes galvojame, kad sukūrėme tikrai puikų dalyką, ir tai yra svarbiausia”, sako Laurie. “Jei galų gale auditorija nuspręs, kad jie užtektinai prisižiūrėjo ir daugiau nebenori domėtis mumis, tai tebūnie. Visi, kas prisidėjo prie šio serialo, labai didžiuojasi tuo, ką pavyko padaryti.”

Jie ir turėtų didžiuotis. “Daktaro Hauso”, kuris turės prisitaikyti prie gyvenimo be didžiojo ledlaužio “Idol” kitame sezone, debiutas ir šiaip buvo pakankamai stiprus 2004m. lapkritį, ir nuo to laiko jis evoliucionavo į vieną geriausių TV dramų apskritai.

Priešpaskutinis pirmojo sezono epizodas “Trys istorijos”, kuriame be kita ko pristatyta Sela Ward kaip buvusi daktaro Gregorio Hauso meilė, yra sudėtingas ir jautrus pasakojimas (su epizodiniu Carmen Electros pasirodymu). Tačiau kaip visuomet, pagrindinis traukos objektas buvo Hausas - paniuręs šlubas medikas, kurio sudėtingą vidinį pasaulį atskleidžia Hugh Laurie.

Britų aktorius (taip, jo amerikietiškas akcentas nėra tikras) stebisi ne tik tuo, kad serialas grįžta antrajam sezonui, bet ir kad Hausui yra leidžiama toliau būti tokiam sudėtingam ir paniurusiam. Tačiau leiskime jam pačiam apie tai pakalbėti.

Hugh kalba…

… apie FOX sprendimą “Hausą” rodyti po “American Idol”, kai šis prasidėjo 2005m. sausį: “Jie ne tik tai padarė, bet jie kantriai išlaukė pirmas šešias ar aštuonias savaites, kol neprasidėjo “Idol”, kai mums tuo metu sekėsi neblogai. Mes turėjome savo kuklią auditoriją, tačiau jie kantriai išlaukė tą laikotarpį. Mes visi labai džiaugiamės, kad šis laukimas atsipirko.”

…ilgas darbo valandas “Hauso” filmavimo aikštelėje: “Jaučiuosi kaltas dėl to, kad ankstesniame interviu skundžiausi ilgomis darbo valandomis. Man tai labai patinka. Dievinu tą faktą, jog tai yra sunkus darbas, ir, sąžiningai pasakius, amerikiečiai dirba iš tiesų sunkiai. Anglijoje visas darbas nutrūksta 5 valandą vakaro, ir visi geria arbatą. Man nežmoniškai čia patinka. Taip, valandos ilgos, tačiau darbas puikus. Žinoma, arbatos pertraukėlių čia kur kas mažiau…” [juokiasi]

…apie Hauso kaip personažo vystymosi kryptį: “Jei Hausas yra sužeistas personažas, tai dalis manęs jaučia, kad užgijus žaizdai, baigsis istorija. Jei viskas pasidarys gerai, tuomet nebeliks kur daugiau eiti. Filmai ir televizija tarpusavyje gerokai skiriasi - bendrai paėmus, filmuose keičiasi pagrindiniai veikėjai, jie pereina iš vienos būsenos į kitą savo gyvenime, o visas likęs pasaulis išlieka toks pat. Televizijoje pagrindiniai veikėjai išlieka tokie patys, o aplinkinis pasaulis (”Hauso” atveju kaip pavyzdys yra pacientai) keičiasi. Ganėtinai keista, bet čia mes negyjame. Mes tiesiog egzistuojame, o kelionė yra daugiau skirta auditorijai negu patiems personažams. Tai yra daugiau apie atradimus, apie priežastis, dėl ko kažkas yra toks, koks yra.”

…apie savo prognozes, kiek tęsis “Daktaras Hausas”: “Aš tikėjausi, kad bus kokios trys serijos ir išgirsime ‘Labai jums ačiū, o dabar mes išmėginsime kažką kita.’ Jie puikiai tai sugeba. Bet nieko nuostabaus -  čia yra televizija, čia toks brutalus klimatas, taip nutinka netgi geriems serialams. Aš visada laikiausi nuomonės, kad šis serialas puikus, tačiau aukų skaičius čia visuomet labai aukštas. Yra daugybė gerų šou, kuriems nepavyko.”

…apie nuolatinį Gregorio Hauso kandumą: “Iš scenaristų pusės manęs tas visiškai nestebina, ypatingai iš paties kūrėjo (David Shore) požiūrio taško - jis visuomet turėjo labai aiškią viziją, kas per vienas yra tas vaikinas, ir niekada nuo jos nenukrypo. Tikiu, kad buvo laikotarpis, kada televizijos vyresnybė norėjo suminkštinti šį personažą, tačiau, tiek jo, tiek jų pačių dėka, taip nebuvo padaryta. Jei ir yra prasmė tai padaryti, privaloma tai įgyvendinti šimtu procentų, visiškai nesidairant atgal. Jis nesistengia patikti kitiems, Dieve palaimink jį dėl to. Jis tam turi užtektinai drąsos.”

…apie Hauso glamžytą, apšepusį stilių: “Tai tikrai netvarkinga, sulamdyta išvaizda. Jai įgyti reikia tūkstančių valandų. Tai dar vienas jam būdingas bruožas - jis nebando kaip bet kuris kitas žmogiškas padaras patikti dėl savo išorės. Jam nereikia stengtis kam nors padaryti įspūdį.”

…apie tai, kuo žavi Hauso asmenybė: “Mano teorija yra tokia - mes visi trokštame turėti truputį Hauso savyje. Pavyzdžiui, aš visą savo gyvenimą esu sveriamas žemyn to nerimo ‘Ką gi žmonės pagalvos? Ką žiūrovai apie mane pagalvos?’. Tu eini į vakarėlį ir tikiesi, kad žmonėms jame patiksi. Stebėti kažką, kas yra išsilaisvinęs nuo šio svorio - nuo galvojimo, ką apie jį pamanys kiti - tai kaip stebėti kažką skrendant. Hausas neturi šio akmens po kaklu.”

…apie Hauso kojos skausmų priežastį, kuri buvo atskleista epizode “Trys istorijos”: “Tai gerokai sušvelnina jo šiurkštumą. Jeigu jis būtų fiziškai sveikas, būtų tiesiog liūdna, nes jis būtų bjaurus vien dėl to, kad toks būtų. Tačiau, mano nuomone, tas faktas, jog jis kovoja su savais demonais - tiek psichologiniais, tiek fiziologiniais, - verčia dažniau atleisti jam jo nusižengimus.”

…apie Hauso pasiaukojamas pastangas visada rasti teisingus atsakymus į medicinines mįsles, kurios jam pateikiamos kas savaitę: “Manau, kad tai jo herojiškoji pusė. Vienas dalykas yra nekreipti dėmesio į tai, jog žmonės galvoja, kad tu esi niekšas. Daug daugiau yra nekreipti dėmesio į tai, ką žmonės galvoja, kai tu darai gerus, drąsius, herojiškus dalykus, kurie tau asmeniškai nemažai kainuoja ar netgi dėl to pats rizikuoji. O tau nerūpi, ar žmonės apie tai sužinos, ar nesužinos. Hausas nelaukia aplodismentų.”

…apie seriją “Trys istorijos” (už ją Hugh ir serialo kūrėjai buvo apdovanoti Auksiniais Gaubliais - vert.past.) ir bendrai apie “Daktaro Hauso” scenarijų: “Turiu pasakyti, kad esu įsitikinęs, jog iki šiol nebuvo nei vienos netikusios scenos. Scenarijų lygis yra nepaprastai aukštas. Visos serijos išsiskiria tuo pasitikėjimu, tikėjimu auditorija. Jeigu žmonėms įtikinamai paaiškini, kad jiems verta skirti dėmesį, jie tai ir padarys. Jie supras viską taip, kaip ir turi būti, nereikia per prievartą grūsti visko jiems į gerkles. Šiame seriale yra nemažai subtilių dalykų, ir tai, jog auditorija šitą pastebi, yra būtent dėl to, kad ji to tikisi ir laukia. Egzistuoja nemažai serialų, šou, kuomet aišku, jog gali eiti gaminti vakarienės ar lyginti skalbinių tuo pat metu, ir nieko svarbaus nepraleisi. Tačiau galima ir sukurti serialą, kuriame žiūrovai privalės skirti visą dėmesį pasakytiems žodžiams, žvilgsniams, veiksmams.”

…apie tai, kas nutiks su Hausu ir jo buvusiąja, vaidinama Selos Ward (pirmojoje antro sezono dalyje): “Neturiu nei menkiausio supratimo, ką jie parašys jiems. Jiems dar likę šešios savaitės apsispręsti. Spėju, kad romantiška linija su daktare Kameron nėra dar visiškai užbaigta, tačiau aš nesu tas, kurio turėtumėte apie tai teirautis. Tai scenaristams spręsti.”

…apie tai, ar jis perkels iš Londono į Los Andželą savo žmoną ir vaikus: “Maniškiai jau paaugliai, tad įsivaizduojate, koks dabar nelengvas metas. Jei jiems būtų penkeri, būtų paprasta. Tačiau mano vyresnėliui šiuo metu 16, netgi beveik 17, jis jau turi savo gyvenimą. Tai labai sudėtingas sprendimas. Mes dar palauksime. Daugiau žinosime antrojo sezono metu, kurį turėsime pradėti be “American Idol”.”

…apie tai, kada Stephen Fry, jo geras draugas ir scenos partneris klasikiniuose britų televizijos perliukuose kaip “Jeeves and Wooster” bei “Blackadder”, pasirodys kviestiniame vaidmenyje šalia daktaro Hauso: “Geras klausimas. Jis man kurią dieną parašė elektroniniu paštu ir pasisiūlė pasirodyti seriale kaip abipusiai šlubas žmogus. Šlubuojantis abiem kojomis. Jis tikrai perspjautų mane. Tiesą sakant, David Shore, kuris užaugo Kanadoje, ten gerai susipažino su Stepheno darbais ir yra visai susidomėjęs galimybe dirbti kartu su juo.”

—————————————————————–
Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Straipsnis iš “Los Angeles Times” (2d.)

Robert Abele, Los Angeles Times,

2005m. balandžio 24d.

Pirma straipsnio dalis yra čia

Laurie prisimena, kaip po vieno pasirodymo pietinėje Anglijos pakrantėje į persirengimo kambarius, kur visi jau nusivilkinėjo kostiumus, užėjo vietinio teatro vadovas ir tarė: “Buvo šaunu! Tai kaip, tarkime už 15 minučių?” Jie apstulbo: “Ką? Kas turi būti už tų 15 minučių?” Vadovas: “Antroji dalis…”

Laurie, kuris retai parodo, kad yra savimi patenkintas, šiuo metu visai didžiuojasi tuo, kad beveik bet kada gali sulipdyti mažutį šou iš pusiau primirštų skečų ir atminties kertelėse išlikusių smagių dainų.

Bet nepaisant to, Hugh niekada neturėjo ambicijų dėl savo jau beveik legendinės karjeros. Jis netgi nenori pripažinti, jog šou biznį pasirinko kaip sritį daryti karjerą. Kai jo Kembridžo klubas laimėjo pirmąjį savo Perrier Komedijos apdovanojimą prestižiniame Edinburgo festivalyje - “Tai buvo tiesiog nepakartojamas ypatingo troškimo išsipildymas” anot Hugh, - į jį kreipėsi agentas, kuris “atvyko Rols-Royce automobiliu su dideliu cigaru dantyse ir pasakė: ‘Ar norėtum iš to gyventi?’ Aš atsakiau: ‘Žinoma, mėnesį kitą būtų neblogai.’ Ir štai aš vis dar čia po dvidešimt penkerių metų. Nepaprastai keista…”

Anot Stepheno Fry, Hugh angliškasis kuklumas yra iki ekstremalaus lygio. “Jis nepaprastai protingas, tačiau tuo pačiu skausmingai savikritiškas,” sako Fry, kuris po to išvardina sąrašą gabumų, kuriais apdovanotas Laurie: atletiškumas, sugebėjimas puikiai groti keletu muzikos instrumentų bei “lazerio skvarbumo” dėmesys detalėms bei logikai, ypač atsiskleidęs tuomet, kai duetas kartu rašė scenarijus populiariam Anglijos TV skečų šou “Truputis Fry ir Laurie” (”A Bit Of Fry And Laurie”). “Nemanau, kad kada nors esu girdėjęs jį sakant, kad yra patenkintas kuo nors, ką jis padarė, išskyrus jam pačius svarbiausius dalykus - draugystę, buvimą tėvu, meilę. Jis nepaprastai talentingas, nuostabus draugas ir išmintingiausias iš mano pažįstamų žmonių.”

Dabar, kai amerikietiškasis serialas suryja didelę Hugh laiko dalį, dar būnant toli nuo šeimos - žmonos Jo bei jų vaikų (Čarlio, Bilo bei Rebekos) - Laurie dėl to patiria didelį stresą. Jie kelis kartus apsilankė Los Andžele, o Hugh, vos tik gavęs taip retas pertraukas, skrenda į Angliją, vis tiek pagrindinis ryšys yra rytiniai telefono skambučiai iš jo apartamentų vakariniame Holivude - trumpas atgaivinantis pokalbis gimtąja tarme prieš persijungiant visai dienai į amerikietišką akcentą. Pasikalbėkite su Laurie savaitgalį, ir jis bus britas, bet filmavimo aikštelėje jis kiaurą dieną bus jankis net nesifilmuodamas vien dėl to, kad neužsimirštų. Jo akcentas (ar kaip tik šio nebuvimas) yra visuotinai pripažintas, ištobulintas dar “Stiuarto Litlio” laikais, tačiau tai yra sudėtingiausia Hugh darbo dalis. “Sunkiausia, kad visą laiką viena smegenų pusė jį valdo, o kita tuo pat metu nuolat klausosi,” pasakoja jis. “Tokia frazė kaip ‘koronarinė arterija’ sukelia man kraujavimą iš nosies. Turiu prigulti tamsiame kambaryje dvidešimčiai minučių, kol aprimstu.”

“Tamsusis kambarys” turi metaforinį atitikmenį aktoriui, kuris ilgus metus patiria depresijos periodus. “Visada jaučiu, jog ji greta, man už nugaros, bet mano dienų yra daugiau gerų negu blogų,” - atvirauja Laurie ir nurodo, kad jo bjaurusis kritiškas požiūris pasireiškia dėl to, kad jo nuomone, Hausą jis suvaidina ne taip, kaip pats jį girdi ir įsivaizduoja. “Visus tai labai vargina,” - prisipažįsta aktorius, ir, nors jis teigia, jog jo kuriamas Hausas nėra sužeistas šerlokiškas vienišius, jo ekraninis Watsonas tuo netiki, ir visiškai teisingai.

“Negali suvaidinti tokio personažo sėkmingai pats neturėdamas ‘tų gilių šaknų’”, sako Robert Sean Leonard (aktorius, vaidinantis Wilsoną - vert.past.). “Kuomet laimingas žmogus vaidina nelaimingą, yra nepakenčiama tai stebėti. Hugh nėra nusiminęs ir piktas filmavimo aikštelėje, nesupraskite klaidingai, jis kaip tik ramus ir sukalbamas. Bet jame slypi tas Peterio Cooko dalykas - kančia, pavirtusi genialumu.”

Tačiau Hugh turi visa gydantį vaistą savo juodo Triumph Bonneville motociklo pavidalu, 60-ųjų britiško modelio kopija, kuri valandėles, atlikusias nuo miego ir darbo, valandėles, kuomet nėra transporto kamščių ir kompaniją palaiko tik vėjas, paverčia kažkuo panašiu į laisvę. “Aš negalėčiau be to gyventi. Tai toks gyvbingas ir jausmingas dalykas,” - sako aktorius.

Tačiau šis motociklas neskries Australijos keliais. Laurie turėjo vaidinti Perry White “Supermeno sugrįžime”, kurį Bryan Singer filmuoja Ten Apačioje, bet aktoriaus perkrautas tvarkaraštis dėl “Hauso” (antrąjį sezoną FOX pradėjo filmuoti ypač anksti, norėdama spėti paleisti jį rugpjūtį) to neleido suderinti. “Šiek tiek nusivyliau,” - sako Hugh. “Tas filmas bus tikras hitas. Bet iš kitos pusės yra nuostabu, kad mūsų laukia antrasis sezonas…”

Jau greitai išvysime Hauso buvusiąją, apie kurią seniai sklandė užuominos seriale, kuomet Sela Ward prisijungs prie “Hauso” aktorių komandos paskutinėse dviejose pirmojo sezono serijose ir galbūt ilgėliau kitais metais. Ar ji padės atskleisti Hauso asmenybę? Laurie tikisi, jog taip nenutiks, bent jau kad ji atskleis ne daugiau nei parodo chroniškas jo kojos skausmas, meilė muilo operoms ir “monster-truck” lenktynėms.

Nors Hugh ir myli tą irzlųjį bjaurybę, kuris užvaldė jo gyvenimą, tačiau niekaip negali atsikratyti jausmo, kad buvo švelniai tariant “išdurtas”:
“Viskas prasideda nuo dviejų puslapių, skirtų perklausai ir tu mąstai: ‘O, šaunu, gal dar reiktų truputį…’. Tuomet nusifilmuoji įvadinėje serijoje ir galvoji, kokios puikios buvo tos dvi savaitės dirbant su Bryan Singer. O, jau šešios serijos? Tuomet šešios gana greitai pavirsta trylika, tada dar penkios, paskui prisideda dar keturios, ir tada - bum! Dvidešimt antroji. Štai dabar ir suvoki: ‘O viešpatie, aš tapau priklausomas nuo jo kaip nuo heroino ir net nepastebėjau, kada tai įvyko!’”

—————————————————————–
Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Straipsnis iš “Los Angeles Times” (1d.)

Robert Abele, Los Angeles Times,

2005m. balandžio 24d.

Ne per seniausiai FOX televizijos žiūrovai, kiekvieną savaitę stebintys medicininių mįslių dramą “Daktaras Hausas”, pamatė kaip irzlusis, Vikodiną ryjantis gydytojas, kurio genialumą aplenkia tik kvapą gniaužiantis charakterio bjaurumas, buvo gerokai sunervintas. Ne, tai nebuvo paciento traukuliai ar jo skaudama koja, kas išvedė taip jį iš kantrybės. Jam tiesiog padėkojo gydytoja dėl to, kad jis sutiko padaryti naujo, pernelyg brangaus vaisto pristatymą, nes antraip būtų buvus atleista ji ar kas nors iš jo komandos. Siaubų siaube, Hausas turėjo iškęsti kažkieno dėkingumą…

Hugh Laurie, kurio rūgštus infekcinių ligų specialisto daktaro Gregorio Hauso portretas pavertė aktorių į vieną mėgstamiausių niūrių gyvybes gelbstinčių herojų įsikūnijimų, labiausiai žavisi irzliojo gydytojo abejingumu sentimentams. “Daugybė žmonių norėtų išsilaisvinti nuo nerimo, ką apie juos pagalvos visas likęs pasaulis,” - pasakė beveik 1.90 m ūgio aktorius prie kavos puodelio vakarų Holivude per vieną retų atokvėpių nuo 16 valandų darbo dienų. “Aš norėčiau taip sugebėti. Jis būtų visiškai laimingas, jei jo atlikto gero darbo niekas nepastebėtų, o toks pasitenkinimas savimi yra retas tokiame amžiuje, tiesiog herojiška savybė.”

Televizijoje pagrindiniai veikėjai retai būna tokie mizantropiški kaip Hausas, o jau tuo labiau ligoninės/gyvybių gelbėjimo žanre, kur pati svarbiausia chirurginė procedūra yra žiūrovo jausmų sušildymas. Tačiau Hausas imasi ligų-žudikių, kurios kartu su gyvenimiška maišatimi tampa medicininiais galvosūkiais, dėl to jis priverstas stebėti pacientą (tais atvejais, kai vis dėlto atsiduria vienoje erdvėje su juo) taip, kaip policininkas stebi nusikaltėlį. “Meluoja visi” yra Hauso kartojama mantra kaskart, kai tenka aiškintis asmeninius faktus apie pacientus. Jo paties nuomone, tai nepalieka vietos gražioms gydymo manieroms. Viename pirmo sezono epizodų Hausas tiesiog laiko atitraukęs nuo politiko jo kvėpavimo aparatą, kol neišgauna ypatingai svarbios informacijos apie vaikystėje persirgtą ligą, o to fakto ir reikėjo išgelbėti paciento gyvybę.

Hugh Laurie

“Kartais Hausas yra atstumiantis ir tikrai turėtų būti įkištas į kalėjimą už kai kuriuos darbelius,” - sako Laurie, kuris prisipažįsta, kad yra tokių taisyklių laužytojų kaip Purvinasis Haris, gerbėjas. “Tačiau kartais jis gana simpatiškas ir vaikiškai žaismingas. Tol, kol mes keliaujame abiejose linijos pusėse, tai yra taip pat gerai, kaip ir eiti ja neperžengiant.” “Daktaras Hausas” įrodo, kad televizijoje yra niša nesimpatiškiems niurgzliams, kurie nemaldauja dėmesio. Serialas debiutavo su gana nedideliais reitingais, tačiau kai prasidėjo “American Idol” (su dar vienu nepavargstančiu tiesos skelbėju televizijoje - Simon Cowell), “Hausas” pašoko į top 10 ir šiuo metu yra antradienio TV serialas nr. 1 su tokiu žiūrovų skaičiaus išlaikymu, kad tai įrodo, jog čia yra didžiulis hitas, netgi nepaisant populiariojo ledlaužio “American Idol” įtakos. FOX televizija jau šiemet tikisi pristatyti Hugh Laurie Emmy apdovanojimams.

Tačiau pamėginkite paliesti su aktoriumi temas kaip puikūs reitingai, ir į paviršių iškyla gilus, beveik hausiškas įtarumas: “Tai man tėra skaičiai ant popieriaus lapo,” - sako Laurie. “Aš niekad neištrūkstu iš filmavimo aikštelės pakankamai ilgam, kad spėčiau sužinoti, kaip iš tiesų yra - ar bent vienas žiūri šį serialą.” Na gerai, bet ką tada reiškia tas paauglės merginos klyktelėjimas “Daktaras Hausas - super!” per interviu su žurnalistu - argi tai ne vaizdinis ir garsinis gerbėjų meilės įrodymas? “Ji gali būti specialiai tam pasamdyta,” - taria jis, suokalbiškai žvelgdamas savo hipnotizuojančiomis mėlynomis akimis. “Kaip per ‘Trumeno šou’.”

Tačiau keturiasdešimt penkerių aktorius dėl vieno dalyko visai teisingai nerimavo - kuomet jis nusiuntė savo perklausos vaizdajuostę šou prodiuseriams, tai jo dvidešimt metų trunkanti britų komiko karjera vos nepadarė jam meškos paslaugos. Bet kam, nors kiek labiau susipažinusiam su Hugh Laurie praeitimi, jo vardas buvo sinonimas komiškiems kvaileliams kaip Bertie Wooster iš “Jeeves and Wooster” ar žiopliems aristokratams kaip Princas Džordžas istorinėje situacijų satyroje “Blackadder”. Pilotinės serijos režisierius Bryan Singer viso to nežinojo, tačiau serialo kūrėjas David Shore, būdamas kanadietis (ten transliuojama britiška televizija), tai puikiai prisiminė. “Buvo toks įspūdis, tarsi kas nors būtų man pasakęs: ‘O kaip Barry Bonds tiktų šiam vaidmeniui?’,” - prisimena Shore. “Aš tada atsakyčiau: ‘Aha, fantastiškas beisbolo žaidėjas. Kodėl jūs manote, kad jis tam tiktų?’ O tuomet Hugh iš naujo apibrėžė man supratimą, kas iš tiesų gerai tiktų vaidmeniui.”

Protas ir logika yra jo religija

Tai, ką pagavo ir perteikė Hugh Laurie, buvo šaltakraujiškas sąmojingo maištininko romantiškumas, kuris galbūt nėra laimingas, bet dievina mokslą. “Mes gyvename tokiame amžiuje, kur emocijos yra iškeliamos aukščiau negu protas, gal netgi pernelyg dažnai,” - sako Laurie, kuriam patinka, jog serialas yra pagrįstas mokslu šiais kontroversiškais medicinai laikais. “Protas yra jo religija. Serialas garbina logiką.” Tačiau jis suprato, kad Hauso dažnai žeidžiantis aplinkinius bendravimas (praktiškai neturintis atitikmens tarp amerikietiškų TV serialų pagrindinių veikėjų savybių) tol turės teisę būti sąmojingas, kol bus sukoncentruotas ties kokiu nors tikslu, o nebus vien tik požiūris. “Hausas gali būti bjaurus,” - sako Laurie. “Tačiau jo kandumas nėra įgimtas ir savaime suprantamas.”

Aktoriaus tėvas buvo gydytojas Oksforde, gimtajame Laurie mieste, ir, nors jis sako, kad tėvas buvo “geriausias ir švelniausias” iš gydytojų ir Hauso aštriai sarkastišką natūrą laikytų “absoliučiai svetima”, bet Hugh tiki, kad jam serialas būtų patikęs. “Tėvui irgi pasitaikydavo, kad koks nors bjaurus pacientas gerokai išvesdavo iš kantrybės.”

Tad natūralu žiūrėti į puikią Hugh Laurie vaidybą kaip į duoklę vyrui, kuris į medicinos mokyklą įstojo būdamas keturiasdešimties, kai baigėsi Antrasis pasaulinis karas bei jo 16 metų trukusi tarnyba Sudane (kolonijinės srities komisionierius Britų vyriausybei). “Dabar tai jau nelabai suvokiama, bet tuo laiku buvo daugybė atvejų, kuomet žmonės, sumušę Rommelį Afrikoje, po karo grįžo pardavinėti draudimo polisų ar apskritai persikvalifikavo ir susikūrė visiškai naujus gyvenimus.”

Laurie tėvas buvo ir olimpinis irklavimo čempionas, tad juo besižavintis jaunėlis sūnus planavo tapti profesionaliu irkluotoju Kembridže, tačiau liga sugadino tuos planus. Vietoj to jaunuolis, kuris nuolat prajuokindavo aplinkinius, prisijungė prie žymaus koledžo humoro klubo “Footlights” (jo nariais yra buvę Peter Cook, John Cleese). Laurie tapo klubo prezidentu bei su moksladraugiais Emma Thompson ir Stephen Fry sėkmingai gastroliavo su savo sukurtu populiariu reviu.

Stephen Fry, kuris nuo tų laikų tapo geriausiu Hugh draugu, sako, kad Laurie buvo tiesiog gimęs vaidinti. “Jis turi nuostabiai mąslią ir rimtą esybę, o komedijos žanre tai reiškia, jog jis gali klaidžioti scenoje, tarsi tai būtų kažkoks nesusipratimas ir jis tikrai turėtų būti kažkur visai kitur,” - pasakoja Fry.

(bus daugiau)

—————————————————————–
Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Pasaulis pagal Hausą

Wendell Wittler, 2005m. balandžio 18d.

FOX medicininė drama yra anti-Ligoninės Priimamasis (”E.R.”)
Padarykite vietos: atėjo naujas gydytojas. Nors jis ir nevyksta pagal iškvietimus į namus, jo gyvenimą kiekvieną savaitę seka milijonai.
Oficialiai daktaro Gregorio Hauso vardas yra netiesioginė duoklė detektyvui-diagnostikui Šerlokui Holmsui, o ir “gerojo gydytojo” asmenybė ne ką mažiau spalvinga nei išgalvotojo seklio.
Televizija turi gan ilgas medicininių šou su daktaru-žvaigžde priešakyje tradicijas: Ben Casey ir Dr. Kildare, Marcus Welby ir tas neteisėtas “M.A.S.H.” kūdikis “John Trapper, M.D.”. Visi šie gydytojai arba turėjo vyresnį mokytoją, arba mokydavo jaunesnį gydytoją, kurie galų gale pavogdavo visą šou iš pirminės žvaigždės. Tačiau būtent “M.A.S.H.” ir jų gydytojų kolektyvas padėjo pamatus dabartiniams medicininiams serialams, pradedant nuo “St. Elsewhere”, “Čikagos Vilties”, “Ligoninės priimamojo” bei būrelio tų naujausių internų iš “Grey anatomijos”. Kažkaip panašu, kad medicininių serialų sėkmė tikrai priklauso nuo skaičių.
Pasaulis pagal Hausą
Kai žiūri tokį serialą kaip “Ligoninės priimamasis”, neinvestuoji per daug dėmesio ir emocijų į kurį nors vieną atskirą gydytoją. Tavo mėgstamiausiasis gali tiesiog pasitraukti (kaip gydytojas Rossas), numirti (kaip gyd. Greenas) ar išeiti ir vėl sugrįžti, kai visi jau bus ją pamiršę (gyd. Lewis). Kita vertus, ypač nemėgiamas gydytojas gali būti arba sukapotas į gabalėlius malūnsparnio propelerio ašmenų (kaip gyd. Romano) arba kūrėjai suras būdą, kaip tą personažą padaryti simpatiškesnį - gyd. Kerry Weaver buvo pirma televizinio serialo veikėja, kuri buvo “sušvelninta” ją padarius lesbiete. Mažų mažiausiai taip atsilieptų apie tokį serialą daktaras Hausas, jei jis žiūrėtų “Ligoninės priimamąjį” vietoje savo mėgstamų muilo operų.

Prieš pat pasirodant “Daktarui Hausui”, NBC televizija išleido “Medicininius tyrimus” - serialą apie medicinos tyrėjų komandą (koks siurprizas), kuri dalintųsi laiku su “Trečiąja pamaina” - panašia kolektyvine drama apie ugniagesius, policininkus ir dar kelių kitų profesijų atstovus, kurie visi tarpusavyje susimaišė ir abu serialai vėliau buvo nutraukti.

Priešingai nei šie, “Daktaras Hausas” yra sukoncentruotas tik apie vieną vyruką, vardu Dr. Hausas, V.I.P. (Labai Svarbus Asmuo) ir S.O.B. (kalės vaikas, “Son Of a Bitch”). Seriale yra ir kitų veikėjų, įskaitant ir jaunų gydytojų trio Hauso komandoje, tačiau nesitikėkite nei iš vieno jų, kad kuris nors taps viršesnis už jį ir perims visą šou. Jie, kaip ir visi, supantys Hausą, daugiausia savo laiko praleidžia reaguodami į jį, o likusį laiką - į Šios Savaitės Neįmanomai Sunkų Diagnozuoti Ligonį, kuris paprastai per daug serga, kad galėtų dar ir vaidinti. Serialas sukuria puikią, gana dramatišką iliuziją, kad atrodo, jog daktaras Hausas yra kiekvienoje scenoje, nors tiesioginio jo buvimo ekrane laikas yra trumpesnis nei kitų veikėjų, sudėtų kartu.

Tačiau akivaizdu, kad nedidelio daktaro Hauso kiekio užtenka ilgam. Antisocialus, mizantropiškas, ciniškas, dygus, įžeidinėjantis, savimi pernelyg patenkintas - turbūt nėra daug neigiamų būdvardžių, kuriais nebūtų galima jo apibūdinti. Bent jau jo panieka žmonėms, kurie slepiasi už tų įdomių ligų, laiko jį nuo jų saugiu atstumu didžiąją laiko dalį (viena iš jau kliše tampančių serialo scenų dažniausiai yra paskutiniame serijos pusvalandyje, kuomet pacientas ar jo artimasis paklausia: “O kas jūs esate?”). Tuo pačiu besitęsianti siužetinė linija, kuri reikalauja iš daktaro Hauso budėti klinikoje, parodo užtektinai jo blogų manierų ir juodosios komedijos vertų gabalėlių, kad tampa aišku, jog jei jam būtų suteikta daugiau laiko ekrane, jis galėtų nesunkiai pavirsti Tedo Dansono situacijų komedijos gydytoju “Beckeriu”.

Bet nuo šio nemalonumo mus apsaugo talentingasis aktorius Hugh Laurie, kuris vaidina daktarą Hausą. Jis geriausiai žinomas Amerikoje (jei išvis žinomas) iš savo vaidmenų britiškuose komediniuose serialuose “Blackadder” bei “Jeeves and Wooster”. Hugh Laurie jau daugiau nei dešimtmetį sunkiai dirba abiejose Atlanto pusėse. Į “Hausą” jis atėjo tiesiai iš “Flight of the Phoenix” aštuntuko, o daugelis iš skaitančių šį straipsnį bus gerokai nustebinti fakto, kad tai jis buvo įsivaikinęs mažą kalbantį peliuką Stiuartą Litlį dviejuose filmuose tuo pačiu pavadinimu (tačiau šiose juostose jo žmona buvo Geena Davis, tai ne viskas ten buvo taip blogai).

Po tiek vaidmenų, kurie buvo arba visiškai kvaili, arba visiškai neįsimenantys, Laurie neria į daktaro Hauso personažą su visa nutrūktgalviška Šekspyro laikų aktoriaus drąsa. Jo įspūdinga išvaizda - suglamžytas, nesiskutęs (”įspūdinga” ne pagal Dono Johnsono apšepusį seksualumą), viena kūno pusė paremiama lazda, jo nuolatinis skausmas, nereguliariai malšinamas mažomis baltomis piliulėmis (įdomu, ar Vikodinas užmokėjo už savo produkto panaudojimą?) pasėja taip reikalingą užuojautos sėklą personažui, kuris kitu atveju turėtų prašytis tinkamai nutaikytų malūnsparnio propelerio ašmenų.

Pažvelgus iš arčiau, “Daktaras Hausas” yra gerai sukomponuotas paketas iš tarpusavyje tarsi nesusijusių draminių priemonių. Epizodai “O kas jūs esate?” bei komiškosios scenos klinikoje. Neišvengiamos ankstyvos klaidos diagnozuojant, kurių priežastis dažniausiai yra tai, jog pacientai nuolat ką nors slepia, tuo įtvirtindami Hauso cinizmą. Du ar trys šokiruojantys momentai, kai kamera neria į paciento vidų, kurie greičiausiai prives (arba ne) prie medicininės mįslės rakto. Hauso kišimasis į visų aplinkinių gyvenimus, taip bandant visus išlaikyti saugiu atstumu nuo savęs; kiekvienoje serijoje yra kažkas naujo atskleidžiama apie visus veikėjus, bet paprastai tai nėra Gregoris Hausas.

Mažiau gabiose rankose (tiek prieš kameras, tiek už jų) “Daktaras Hausas” galėtų virsti visišku chaosu. Tačiau buvo išvengta masinio kanalų perjungimo po paskutinės aukštos-penkias-sekundes-per-ilgai-temptos “American Idol” natos bei pritraukta kita auditorija, kuriai yra giliai nusispjauti ant Simono ir Paulos nuomonių (Simon Cowell ir Paula Abdul buvo “American Idol” teisėjai - vert.past.) - o tai jau yra vienas didžiausių televizijos sezono pasiekimų.

Kai kurie žiūrovai galbūt nusivils, kad gydytojai Formanas ir Kameron taip ir netaps pagrindiniais šio serialo herojais, tačiau Omar Epps ir Jennifer Morrison nusipelno Emmy už antraplanius vaidmenis vien dėl savo reakcijų. O Hugh Laurie bus sunku šiemet aplenkti Emmy dalybose - ir taip yra kiekvieną kartą. Dėl to “Daktaro Hauso” niekas nepalaikys “kolektyvine medicinine drama”. Nes antraip tai būtų lyg ir panašu į… “Full House” (”Pilną trobą”).

——————————————————————————————————————-

Šaltinis kaip visada - www.hughlaurie.net

Rodyk draugams

Hausas ir Holmsas - surask 10 skirtumų

BBC Radio Times,
2006m. sausio 24d.

“Daktaro Hauso” kūrėjas David Shore prisipažįsta, kad jo dirglus sarkastiškasis gydytojas, suvaidintas Auksinio Gaublio savininko Hugh Laurie, buvo įkvėptas garsiausio visų laikų seklio Šerloko Holmso. Tačiau ar nors vienas jūsų sugebėjote pats pastebėti tas užuominas ir panašumus?

Vardas. “Darbinis serialo pavadinimas buvo visai kitoks, tačiau galų gale buvo apsispręsta dėl “House” - subtilus nusilenkimas Holmsui, - ” sako Shore. (vert.past.: “Holmes” tariasi kaip “homes”, angliškai - “namai”. O “House” angliškai reiškia “namas” :)

Įkvėpimas. Visiems žinoma, kad Holmsas buvo sukurtas pagal realų A. Conan-Doyle pažįstamą nepaprastai protingą ir pastabų gydytoją Joseph Bell, kuris “galėjo įėjęs į kambarį iškart diagnozuoti žmones, su jais net nepersimetęs nei vienu žodžiu.” Lygiai kaip Hausas.

Draugas. Holmsas turėjo daktarą Watsoną; geriausias ir bene vienintelis Hauso draugas yra daktaras Wilsonas (o čia ir vėl neatsitiktinis vardų panašumas - vert.past.)

Metodika. Holmsas savo tyrimų metodą apibūdina taip: “Kai atmeti tai, kas neįmanoma, tai, kas lieka, yra tiesa, kad ir kokia neįtikėtina ji būtų.” Tai puikiai susumuoja ir Hauso požiūrį į medicinines mįsles.

Priklausomybė. Holmsas priklausomas nuo kokaino; Hausas negali be Vikodino.

Gyvenamoji vieta. Antrajame serialo sezone galima pamatyti, kad Hausas gyvena bute nr. 221B - tuo pačiu numeriu pažymėtuose Beikerio gatvės apartamentuose gyveno Šerlokas Holmsas.

Žymioji frazė. Ne, mes kol kas dar neišgirdome kaip Hausas, diagnozuodamas ypatingą mitybos sutrikimą, pasakytų: “Elementaru, mano brangusis Wilsonai”. Tačiau mes dar nepraradome vilties.

Šaltinis: http://www.hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams

Man Of Style

Žurnalas “In Style”, Cortney Pelletieri
2005m. gruodis

In Style Magazine

Neleiskite jam įsivažiuoti - tik pamėginsite pagirti Hugh Laurie už Emmy nominaciją įkūnijant sunkaus būdo gydytoją Gregorį Hausą puikiame FOX televizijos medicininiame seriale, ir jis ims burbėti: “Niekada negali žinoti, kada žmonėms staiga ims ir įkyrės kažkas, tuomet jie nuspręs, kad jau gana…” Tačiau toks nuolatinis nuoširdus savęs nuvertinimas padaro šį 46-erių britą (kažkada buvusį peliuko Stiuarto Litlio tėvu) tik dar patrauklesnį ir seksualesnį. O gal tai visgi tos jūros mėlynumo akys…

Jūsų pilnas vardas yra James Hugh Calum Laurie. Įspūdinga…
Tai nėra neįprasta Anglijoje. Man regis, kažkoks tolimas mano protėvis buvo vardu James, tačiau manęs niekas nevadina James. Dėl ko tėvai parinko Hugh, tiksliai nežinau. Man atrodo, kad jiems patiko Calum skambesys - tai senovinis škotiškas vardas. Mano tėvo pilnas vardas buvo William George Ranald Mundell Laurie, o mano brolis yra Charles Alexander Lyon Mundell Laurie.
Jūsų tėvas buvo gydytojas. Ar tai suteikia įkvėpimo Jūsų darbui?
Na, ne tiesiogiai, tačiau aš būtent iš jo perėmiau susižavėjimą medicina, nes tėvas man visąlaik buvo idealas. O kadangi man patinka medikai, dėl to žaviuosi mokslu, emipirizmu ir racionaliu mąstymu. Nemėgstu visokių augalinių preparatų, kristalų ir gluosnio žievės kramtymo.
Tai labai “hausiškas” pasisakymas. Kaip reaguotų Jūsų tėvas, jei būtų gyvas, į tokį personažą, kokį įkūnijate?
Jis baisiai pasipiktintų. Mano tėvas buvo be galo mandagus, dosnus ir švelniai kalbantis žmogus. Jis nebuvo koks nors pastumdėlis, tačiau niekada neskaudintų, nešokiruotų ar nemėgintų išvesti iš kantrybės žmonių vien dėl smagumo pažiūrėti, kas iš to išeitų. Tačiau tuo pačiu manau, kad jam iš tiesų būtų smagu žiūrėti į tokį personažą, kadangi mokslas ir logika yra kaip religija Hausui. Jam tai tikrai patiktų.
Apibūdinkite savo stilių.
Aš į darbą važiuoju savo motociklu, tai apranga paprasta: džinsai, auliniai batai ir ruda odinė Aero striukė, kuri sveria tiek pat, kiek aš. Jei ji būtų juoda, būtų galima sakyti, kad tai Brando stilius, tačiau taip tikrai nėra.

Ko labiausiai pasiilgstate iš Anglijos?
Architektūros ir žmonių žiaurumo. Jie labai bjauraus būdo žmonės, tie britai: sunku jiems padaryti įspūdį, vienas kitam yra nepakantūs ir šalti. Tačiau man tai visai patinka. Taip yra ne todėl, kad britai būtų sąžiningesni; tiesiog neturi jokių iliuzijų dėl jų. Los Andželas yra varomas optimizmo, entuziazmo ir įsiteikimo vienas kitam meno. Manau, kad dėl to galima truputį išeiti iš proto. Girdėjau sakant, kad yra ribotas metų skaičius, kurį tu gali praleisti šiame mieste, nes po to lengvas kvaištelėjimas garantuotas. Čia tiesiog pernelyg daug tos prakeiktos saulės - tiek oro, tiek socialine, tiek ir profesine prasme.
Koks miestas Jums padarė didelį įspūdį?
Rio yra nuostabus. Žmonės ten tokie gražūs, kad tu nejučia imi galvoti, kur jie padėjo visus bjauriuosius. Aš ten buvau tas baltaskūris sudribęs anglas, sėdintis paplūdimyje ir stebintis pro šalį einančius topmodelius. Jos vis: “Ei pažvelk, o jis toks keistokas…”
Štai taip tu pasidarai gana egzotiškas.
Jūs turite du sūnus ir dukterį. Kuriuos lengviau auginti - berniukus ar mergaites?
Mergaičių auginimas yra sudėtingas. Instrukcija, kuri pateikiama apie mergaites, yra 800 puslapių apimties su išplėštais 14, 19, 26 ir 32 skyriais bei blogai išversta, tad labai sunku ją suprasti. Su berniukais paprasčiau: trys pagrindiniai dalykai - maistas, TV, sportas - ir jie laimingi.
Kuo pats vaikystėje/paauglystėje žavėjotės?
Clint Eastwood. “Purvinajame Haryje” jis dėvėjo megztinį su V formos apykakle, tvido švarką ir nudrengtus batus. Jis buvo “kietas” būtent todėl, kad kaip tik nesistengė toks atrodyti.
O kaip pasireiškė Jūsų “kietumas”?
Būdamas paauglys nešiojau tiek išblukintus džinsus, kad atrodė, jog buvau patekęs į cheminės gamyklos avariją. Jie buvo itin platėjantys apačioje, o aš dar labiau juos praplatinau. Tai tęsėsi tiktai kokią savaitę, nes merginoms kažkodėl nepatiko. Niekaip nesuprantu, kodėl.
Jūsų santuoka trunka jau šešiolika metų. Išduokite paslaptį, kaip jums tai pavyksta.
Atleidžiant vienas kitam. Atleidžiant sau. Nepriimti visko rimtai yra rimčiausias ir protingiausias požiūris į santuoką.
Kaip palaikote gerą fizinę formą?
Boksuojusi. Manau, kad lygiai taip sunku suduoti priešininkui gerą smūgį, kaip kad yra sudėtinga pataikyti lazda į golfo kamuoliuką. Bet Tigeriui Woodsui* į nosį niekas netranko tuo metu.
Tai koks geriausias Jūsų gynybinis manevras?
Aš tiesiog sakau: “Nemušk manęs, mane rodo per TV!”

————————————————————-
*Tiger Woods yra pasaulio golfo čempionas :)

Šaltinis kaip visuomet - nuostabusis www.hughlaurie.net straipsnių archyvas

Rodyk draugams

Be namų negerai

Hugh Laurie apie savo spartietišką kampelį filmavimo aikštelėje

Žurnalas “Life”, Jay Fernandez
2005m. rugsėjo 9d.

Hugh Laurie savo vagonėlyje

“Tos kelios minutės, kurias aš kasdien praleidžiu savo vagonėlyje, būna tokios ramios ir gražios… Kol kas nors nepasibeldžia į duris.
O taip nutinka nuolat. Aš čia ateinu pavalgyti ir pasikeisti drabužių - kartais net šešis kartus per dieną. Kiti aktoriai vagonėlius pavertė į ištisus savo pasaulius. Panašu į kokį nors Disneylendą. Aš savajame nepakeičiau anei vieno prakeikto dalykėlio. Man tiesiog nelabai rūpi tai, kaip mane supančią aplinką paversti komfortiškesne. Aš priimu dalykus tokius, kokius randu. Gal tai iš tiesų yra tinginystė, bet visgi pasireiškia ir laiko trūkumas. Serialo tempas yra nesuvokiamai didelis. Mes filmuojamės 14 valandų per parą, penkias dienas per savaitę, aštuonis mėnesius per metus.

Nesupraskite klaidingai, aš nesiskundžiu. Fantastiška būti dalimi to, kas taip tave absorbuoja, taip įtraukia, tačiau kartais pradeda imti nerimas, kad turbūt kažko nepadarai pakankamai gerai, nes to, ką turi padaryti, yra tiek daug.. Sąžiningai pasakius, turbūt geriau nufilmuotume epizodą be kameros, nei tai bandytume padaryti be kavos aparato.

Tačiau didžiulis tempas yra palaima būnant toli nuo namų. Tai panašu į darbą naftos gręžinyje. Jeigu gauni ten laisvą dieną, tai ką gi veiksi per ją? Galėčiau lengvai dirbti ir sekmadieniais…”

————————————————————————

Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Rodyk draugams