BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hausas ir Holmsas - surask 10 skirtumų

BBC Radio Times,
2006m. sausio 24d.

“Daktaro Hauso” kūrėjas David Shore prisipažįsta, kad jo dirglus sarkastiškasis gydytojas, suvaidintas Auksinio Gaublio savininko Hugh Laurie, buvo įkvėptas garsiausio visų laikų seklio Šerloko Holmso. Tačiau ar nors vienas jūsų sugebėjote pats pastebėti tas užuominas ir panašumus?

Vardas. “Darbinis serialo pavadinimas buvo visai kitoks, tačiau galų gale buvo apsispręsta dėl “House” - subtilus nusilenkimas Holmsui, - ” sako Shore. (vert.past.: “Holmes” tariasi kaip “homes”, angliškai - “namai”. O “House” angliškai reiškia “namas” :)

Įkvėpimas. Visiems žinoma, kad Holmsas buvo sukurtas pagal realų A. Conan-Doyle pažįstamą nepaprastai protingą ir pastabų gydytoją Joseph Bell, kuris “galėjo įėjęs į kambarį iškart diagnozuoti žmones, su jais net nepersimetęs nei vienu žodžiu.” Lygiai kaip Hausas.

Draugas. Holmsas turėjo daktarą Watsoną; geriausias ir bene vienintelis Hauso draugas yra daktaras Wilsonas (o čia ir vėl neatsitiktinis vardų panašumas - vert.past.)

Metodika. Holmsas savo tyrimų metodą apibūdina taip: “Kai atmeti tai, kas neįmanoma, tai, kas lieka, yra tiesa, kad ir kokia neįtikėtina ji būtų.” Tai puikiai susumuoja ir Hauso požiūrį į medicinines mįsles.

Priklausomybė. Holmsas priklausomas nuo kokaino; Hausas negali be Vikodino.

Gyvenamoji vieta. Antrajame serialo sezone galima pamatyti, kad Hausas gyvena bute nr. 221B - tuo pačiu numeriu pažymėtuose Beikerio gatvės apartamentuose gyveno Šerlokas Holmsas.

Žymioji frazė. Ne, mes kol kas dar neišgirdome kaip Hausas, diagnozuodamas ypatingą mitybos sutrikimą, pasakytų: “Elementaru, mano brangusis Wilsonai”. Tačiau mes dar nepraradome vilties.

Šaltinis: http://www.hughlaurie.net archyvas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. jfghj:

    holmsas niekada nesakydavo ‘elementaru, daktare votsonai’.

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.