BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vakarėlis su Hausu

Maureen Ryan,
Chicago Tribune
2005m. gegužės 28d.

Hugh Laurie atskleidžia viską apie savo įkūnijamą irzlųjį personažą, “American Idol” ir Stepheno Fry šlubavimą abiejomis kojomis

Hugh Laurie nebijo.

Jis nebijo gyvenimo be “American Idol” - tiesiog nežmoniškai populiaraus šou, kuris praskynė kelią ir pavertė šią medicininę dramą dideliu hitu.

“Mes galvojame, kad sukūrėme tikrai puikų dalyką, ir tai yra svarbiausia”, sako Laurie. “Jei galų gale auditorija nuspręs, kad jie užtektinai prisižiūrėjo ir daugiau nebenori domėtis mumis, tai tebūnie. Visi, kas prisidėjo prie šio serialo, labai didžiuojasi tuo, ką pavyko padaryti.”

Jie ir turėtų didžiuotis. “Daktaro Hauso”, kuris turės prisitaikyti prie gyvenimo be didžiojo ledlaužio “Idol” kitame sezone, debiutas ir šiaip buvo pakankamai stiprus 2004m. lapkritį, ir nuo to laiko jis evoliucionavo į vieną geriausių TV dramų apskritai.

Priešpaskutinis pirmojo sezono epizodas “Trys istorijos”, kuriame be kita ko pristatyta Sela Ward kaip buvusi daktaro Gregorio Hauso meilė, yra sudėtingas ir jautrus pasakojimas (su epizodiniu Carmen Electros pasirodymu). Tačiau kaip visuomet, pagrindinis traukos objektas buvo Hausas - paniuręs šlubas medikas, kurio sudėtingą vidinį pasaulį atskleidžia Hugh Laurie.

Britų aktorius (taip, jo amerikietiškas akcentas nėra tikras) stebisi ne tik tuo, kad serialas grįžta antrajam sezonui, bet ir kad Hausui yra leidžiama toliau būti tokiam sudėtingam ir paniurusiam. Tačiau leiskime jam pačiam apie tai pakalbėti.

Hugh kalba…

… apie FOX sprendimą “Hausą” rodyti po “American Idol”, kai šis prasidėjo 2005m. sausį: “Jie ne tik tai padarė, bet jie kantriai išlaukė pirmas šešias ar aštuonias savaites, kol neprasidėjo “Idol”, kai mums tuo metu sekėsi neblogai. Mes turėjome savo kuklią auditoriją, tačiau jie kantriai išlaukė tą laikotarpį. Mes visi labai džiaugiamės, kad šis laukimas atsipirko.”

…ilgas darbo valandas “Hauso” filmavimo aikštelėje: “Jaučiuosi kaltas dėl to, kad ankstesniame interviu skundžiausi ilgomis darbo valandomis. Man tai labai patinka. Dievinu tą faktą, jog tai yra sunkus darbas, ir, sąžiningai pasakius, amerikiečiai dirba iš tiesų sunkiai. Anglijoje visas darbas nutrūksta 5 valandą vakaro, ir visi geria arbatą. Man nežmoniškai čia patinka. Taip, valandos ilgos, tačiau darbas puikus. Žinoma, arbatos pertraukėlių čia kur kas mažiau…” [juokiasi]

…apie Hauso kaip personažo vystymosi kryptį: “Jei Hausas yra sužeistas personažas, tai dalis manęs jaučia, kad užgijus žaizdai, baigsis istorija. Jei viskas pasidarys gerai, tuomet nebeliks kur daugiau eiti. Filmai ir televizija tarpusavyje gerokai skiriasi - bendrai paėmus, filmuose keičiasi pagrindiniai veikėjai, jie pereina iš vienos būsenos į kitą savo gyvenime, o visas likęs pasaulis išlieka toks pat. Televizijoje pagrindiniai veikėjai išlieka tokie patys, o aplinkinis pasaulis (”Hauso” atveju kaip pavyzdys yra pacientai) keičiasi. Ganėtinai keista, bet čia mes negyjame. Mes tiesiog egzistuojame, o kelionė yra daugiau skirta auditorijai negu patiems personažams. Tai yra daugiau apie atradimus, apie priežastis, dėl ko kažkas yra toks, koks yra.”

…apie savo prognozes, kiek tęsis “Daktaras Hausas”: “Aš tikėjausi, kad bus kokios trys serijos ir išgirsime ‘Labai jums ačiū, o dabar mes išmėginsime kažką kita.’ Jie puikiai tai sugeba. Bet nieko nuostabaus -  čia yra televizija, čia toks brutalus klimatas, taip nutinka netgi geriems serialams. Aš visada laikiausi nuomonės, kad šis serialas puikus, tačiau aukų skaičius čia visuomet labai aukštas. Yra daugybė gerų šou, kuriems nepavyko.”

…apie nuolatinį Gregorio Hauso kandumą: “Iš scenaristų pusės manęs tas visiškai nestebina, ypatingai iš paties kūrėjo (David Shore) požiūrio taško - jis visuomet turėjo labai aiškią viziją, kas per vienas yra tas vaikinas, ir niekada nuo jos nenukrypo. Tikiu, kad buvo laikotarpis, kada televizijos vyresnybė norėjo suminkštinti šį personažą, tačiau, tiek jo, tiek jų pačių dėka, taip nebuvo padaryta. Jei ir yra prasmė tai padaryti, privaloma tai įgyvendinti šimtu procentų, visiškai nesidairant atgal. Jis nesistengia patikti kitiems, Dieve palaimink jį dėl to. Jis tam turi užtektinai drąsos.”

…apie Hauso glamžytą, apšepusį stilių: “Tai tikrai netvarkinga, sulamdyta išvaizda. Jai įgyti reikia tūkstančių valandų. Tai dar vienas jam būdingas bruožas - jis nebando kaip bet kuris kitas žmogiškas padaras patikti dėl savo išorės. Jam nereikia stengtis kam nors padaryti įspūdį.”

…apie tai, kuo žavi Hauso asmenybė: “Mano teorija yra tokia - mes visi trokštame turėti truputį Hauso savyje. Pavyzdžiui, aš visą savo gyvenimą esu sveriamas žemyn to nerimo ‘Ką gi žmonės pagalvos? Ką žiūrovai apie mane pagalvos?’. Tu eini į vakarėlį ir tikiesi, kad žmonėms jame patiksi. Stebėti kažką, kas yra išsilaisvinęs nuo šio svorio - nuo galvojimo, ką apie jį pamanys kiti - tai kaip stebėti kažką skrendant. Hausas neturi šio akmens po kaklu.”

…apie Hauso kojos skausmų priežastį, kuri buvo atskleista epizode “Trys istorijos”: “Tai gerokai sušvelnina jo šiurkštumą. Jeigu jis būtų fiziškai sveikas, būtų tiesiog liūdna, nes jis būtų bjaurus vien dėl to, kad toks būtų. Tačiau, mano nuomone, tas faktas, jog jis kovoja su savais demonais - tiek psichologiniais, tiek fiziologiniais, - verčia dažniau atleisti jam jo nusižengimus.”

…apie Hauso pasiaukojamas pastangas visada rasti teisingus atsakymus į medicinines mįsles, kurios jam pateikiamos kas savaitę: “Manau, kad tai jo herojiškoji pusė. Vienas dalykas yra nekreipti dėmesio į tai, jog žmonės galvoja, kad tu esi niekšas. Daug daugiau yra nekreipti dėmesio į tai, ką žmonės galvoja, kai tu darai gerus, drąsius, herojiškus dalykus, kurie tau asmeniškai nemažai kainuoja ar netgi dėl to pats rizikuoji. O tau nerūpi, ar žmonės apie tai sužinos, ar nesužinos. Hausas nelaukia aplodismentų.”

…apie seriją “Trys istorijos” (už ją Hugh ir serialo kūrėjai buvo apdovanoti Auksiniais Gaubliais - vert.past.) ir bendrai apie “Daktaro Hauso” scenarijų: “Turiu pasakyti, kad esu įsitikinęs, jog iki šiol nebuvo nei vienos netikusios scenos. Scenarijų lygis yra nepaprastai aukštas. Visos serijos išsiskiria tuo pasitikėjimu, tikėjimu auditorija. Jeigu žmonėms įtikinamai paaiškini, kad jiems verta skirti dėmesį, jie tai ir padarys. Jie supras viską taip, kaip ir turi būti, nereikia per prievartą grūsti visko jiems į gerkles. Šiame seriale yra nemažai subtilių dalykų, ir tai, jog auditorija šitą pastebi, yra būtent dėl to, kad ji to tikisi ir laukia. Egzistuoja nemažai serialų, šou, kuomet aišku, jog gali eiti gaminti vakarienės ar lyginti skalbinių tuo pat metu, ir nieko svarbaus nepraleisi. Tačiau galima ir sukurti serialą, kuriame žiūrovai privalės skirti visą dėmesį pasakytiems žodžiams, žvilgsniams, veiksmams.”

…apie tai, kas nutiks su Hausu ir jo buvusiąja, vaidinama Selos Ward (pirmojoje antro sezono dalyje): “Neturiu nei menkiausio supratimo, ką jie parašys jiems. Jiems dar likę šešios savaitės apsispręsti. Spėju, kad romantiška linija su daktare Kameron nėra dar visiškai užbaigta, tačiau aš nesu tas, kurio turėtumėte apie tai teirautis. Tai scenaristams spręsti.”

…apie tai, ar jis perkels iš Londono į Los Andželą savo žmoną ir vaikus: “Maniškiai jau paaugliai, tad įsivaizduojate, koks dabar nelengvas metas. Jei jiems būtų penkeri, būtų paprasta. Tačiau mano vyresnėliui šiuo metu 16, netgi beveik 17, jis jau turi savo gyvenimą. Tai labai sudėtingas sprendimas. Mes dar palauksime. Daugiau žinosime antrojo sezono metu, kurį turėsime pradėti be “American Idol”.”

…apie tai, kada Stephen Fry, jo geras draugas ir scenos partneris klasikiniuose britų televizijos perliukuose kaip “Jeeves and Wooster” bei “Blackadder”, pasirodys kviestiniame vaidmenyje šalia daktaro Hauso: “Geras klausimas. Jis man kurią dieną parašė elektroniniu paštu ir pasisiūlė pasirodyti seriale kaip abipusiai šlubas žmogus. Šlubuojantis abiem kojomis. Jis tikrai perspjautų mane. Tiesą sakant, David Shore, kuris užaugo Kanadoje, ten gerai susipažino su Stepheno darbais ir yra visai susidomėjęs galimybe dirbti kartu su juo.”

—————————————————————–
Šaltinis: www.hughlaurie.net archyvas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.